Lampy wiszące kuchenne

Lampy wiszące do pomieszczeń kuchennych nie powinny być przede wszystkim zbyt długie, mierząc odległość od płaszczyzny sufitu. Dobrze jak tego typu oświetlenie jest regulowane, wtenczas będziemy mogli dostosować sztuczne światło do własnych preferencji, względem wykonywanych czynności kuchennych.

Odkąd pamiętamy lampy kuchenne w wersji wiszącej stanowiły podstawę wnętrz kuchennych. Takie rozwiązanie były zwykle bardzo rozsądne, i nie wymagały zbyt wielkie interwencji majstra, elektryka. Łatwo jest takie lampy zdjąć i umyć, jak również na ich miejsce zamontować nowe wynalazki współczesnego świata w branży oświetleniowej. Najczęściej lampy kuchenne są produkowane ze sztucznych tworzyw, takich jak plastik. Choć również znajdziemy bardzo eleganckie oprawy ze stali nierdzewnej, czy szkła.

Wszystkie warianty doskonale odnajdują się w kuchennych pomieszczeniach, gdyż bardzo łatwo schodzi z takich powierzchni brud, tłuszcz, kurz, kiedy przecieramy je chociażby wilgotną ściereczką z płynem np. do zmywania. Czystość i higieniczność we wnętrzach kuchni jest przecież priorytetem, a zachowana estetyka idealnie komponuje się z projektami w stylu nowoczesnych, gdzie dominuje prostota z odrobiną luksusu, jak również bardziej dostosowanych, również do małych powierzchni rozwiązań.

Nowoczesne lampy do kuchni są nieodzownym elementem, tak jak było to wspomniane powyżej, są również elementem dekoracyjnym, który wpływa na wygląd wnętrza, ale również stanowi integralną część kuchni, dlatego ważna jest również kolorystyka opraw, które powinny być dopasowane do odcieni wykorzystanych przy projekcie w kuchni. Z pewnością łatwiej jest planować od samego początku wnętrze, gdyż wtenczas idealnie dopasujemy wszystkie elementy pomieszczenia.

 Beata Markiewicz

Projektant wnętrz - glovi.pl