Tradycyjne a nowoczesne grzejniki

Grzejniki w tradycyjnych formach oraz kształtach składały się z żeberek i nie pozwalały na uzyskanie ciekawych kształtów, które mogłyby wzbogacić wygląd wnętrza. Tego rodzaju grzejniki zapewniały przede wszystkim odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Ich standardowy wygląd sprawiał, że nawet umieszczane pod oknami przez wiele osób były zakrywane poprzez umieszczenie w zabudowie, co pozwalało ograniczyć wpływ ich wyglądu na wnętrze. Na nieco ciekawsze kształty można było liczyć w przypadku grzejników łazienkowych, które bardzo często pozwalały również uzyskać dodatkowe funkcje, jak suszenie ręczników. Formy takich grzejników bardzo często wykorzystywały kształt drabinki.

 Wykorzystanie nowoczesnych technologii przy obróbce materiałów sprawiło, że możliwe stało się tworzenie grzejników o bardziej różnorodnym wyglądzie. Dostępne na rynku grzejniki dekoracyjne są coraz bardziej ciekawe zarówno pod względem zastosowanych kształtów jak też kolorystyki. Nowoczesne grzejniki już nie tylko w minimalnym stopniu łączą w sobie walory estetyczne oraz funkcjonalność, ale stanowią dekorację wnętrza samą w sobie. W coraz większym stopniu grzejniki dekoracyjne / ozdobne wykorzystywane są w dekorowaniu wnętrz przez designerów oraz architektów wnętrz. W wielu pomieszczeniach opartych na nowoczesnej stylistyce grzejniki stanowią nawet główną dekorację.

Futurystyczne grzejniki dekoracyjne pozwalają na  wykorzystanie ich w salonach, sypialniach. Wykorzystanie specjalnych ilustracji drukowanych na powierzchniach nowoczesnych grzejników pozwala na zastosowanie ich jako wyjątkowej dekoracji w pokojach dziecięcych. Grzejnik z zastosowaną ilustracją może być umieszczony na ścianie bez strat na estetyce wnętrza.Beata Markiewicz

Projektant wnętrz - glovi.pl