Ładne drzwi do domu

Ładne drzwi w domach są niekiedy wstępną wizytówką każdego gospodarza, mówiąca o jego guście, oraz o trafnym lub mniej trafnym wyborze. Drzwi montowane są w przedpokojach, w kuchniach, w pokojach, łazienkach, w wejściu do domu (jednak są to drzwi zewnętrzne), jak również w garderobach, w gabinetach, i wielu innych miejscach w domach. Takie drzwi maja nie tylko odgradzać konkretne pomieszczenia mieszkalne, ale również zapewniać prywatność mieszkańcom, czy też odcięcie się od głośnej muzyki, telewizora, imprezy.

Dzięki drzwiom w pokojach młodzieżowych i dziecięcych możemy posiedzieć w ciszy i spokoju, gdzie nie przeszkadza nam młodszy brat, czy siostra. Salon jest miejscem reprezentacyjnym więc drzwi do takiego pokoju powinny być równie eleganckie oraz atrakcyjne. Powinny odgraniczać resztę domu, od miejsca, do którego przywiązujemy zwykle dużą uwagę. Do jego aranżacji, wystroju, dekoracji, wykończenia, oświetlenia, i elementów zdobniczych.

Drzwi wewnętrzne do pomieszczenia łazienkowego są wybierane zwykle indywidualnie. Są bowiem bardzo charakterystyczne, na ogół nie posiadają większych ubytków w skrzydle drzwiowym wypełnianych szkłem bądź plastikiem, ale posiadają za to u dołu wycięte otwory wentylacyjne, które są niezbędne w tego typu pomieszczeniach, dla lepszej cyrkulacji powietrza. Poza tym mamy do wyboru, oprócz klasycznych drzwi mieszkaniowych, drzwi harmonijkowe, łamane, przesuwne, składane, wahadłowe oraz antywłamaniowe, czy przeciwpożarowe, które równie dobrze mogą spełnić swoją rolę w domach. Drzwi pełne i oszklone to dwa rodzaje drzwi mieszkaniowych, spośród których możemy wybrać najlepiej pasujące do wnętrz naszego domu, również pod względem kolorystycznym, zdobień, czy rzeźbień.Beata Markiewicz

Projektant wnętrz - glovi.pl